Značka JESENÍKY originální produkt®

Administrator SSGF Aktuálně, Novinky

Značka JESENÍKY originální produkt®

Značka JESENÍKY originální produkt® označuje kvalitní výrobky a služby spjaté s regionem, které mohou být výjimečné a reprezentativní, řemeslné nebo tradiční pro tento region. Značka garantuje původ výrobků a služeb, řemeslnou práci a šetrnost k životnímu prostředí. Jejím symbolem se stal fialový květ jesenického zvonku. První výrobky získaly tuto značku v září 2010. Značka si klade za cíl zviditelnit region Jeseníků a využít jeho socioekonomických výhod. Značka JESENÍKY originální produkt® je udělována výrobkům, stravovacím a ubytovacím zařízením a zážitkům.

Od roku 2023 najdete tuto značku také na výrobcích našich žáků pod názvem “Učňovské dobroty z Jeseníku”.

 

Jesenické svatební koláčky makové – ručně vyráběný pekařský výrobek ve tvaru koláčku z kynutého těsta, specifické chuti po makové náplni, máčený v másle a rumu, sypaný cukrem.

Jesenické svatební koláčky ořechové – ručně vyráběný pekařský výrobek ve tvaru koláčku z kynutého těsta, specifické chuti po vlašsko-ořechové náplni, máčený v másle a rumu, sypaný cukrem.

Priessnitzův mls – Dezert ve skleničce s tradičním piškotem, čokoládovou Ganache a tekutou náplní z likéru Priessnitz.

Frývaldovská klobása – Tepelně opracovaný masný výrobek klobásového tvaru, plněný do přírodního střeva, tradičně uzený bukovými štěpkami. Struktura jemně mělněná, tužší konzistence s viditelnou masovou a tukovou mozaikou, povrch je zlatavě-hnědé barvy. Jemná a vyvážená chuť a vůně po použitých surovinách, koření a uzení.

Tradiční jesenický játrový sýr – Tepelně opracovaný speciální masný výrobek ve tvaru cihly, pevné konzistence, načervenalé barvy, příjemné chuti a vůni po játrech, koření a smažené cibulce. Na řezu je patrné hřbetní sádlo.

Jesenický škvarkový chléb – Pšenično-žitný kvasový chléb oválného tvaru s použitím vepřových škvarků vlastní výroby v těstě. Kůrka je zlatavě hnědá, křupavě vypečená, střída vláčná, pórovitá s mozaikou nadrobno sekaných škvarků.

 

Značka JESENÍKY originální produkt®