Zkoušky základního výcviku jezdce

Dne 2. 4. se v Dubicku konaly zkoušky základního výcviku jezdce, kterých se zúčastnila Kristýna Mydliarová s koněm Gery – princ, Kristýna Kwasniaková s koněm Beauty – černý a také naše paní mistrová Marcela Novotná s paní Radkou Vrtkovou, kterým chceme ještě jednou poděkovat za kvalitní přípravu. 

Pět hodin ráno, školní stáj v Horních Heřmanicích
       Venku zatím není ani stopy po prvních slunečních paprscích, přesto se ve stáji už svítí. S kamarádkou Kristýnou čistíme koně, abychom je mohly za pomoci paní mistrové naložit do přepravníku. O půl šesté vyrážíme na dvouhodinovou cestu, při které máme čas si povídat a přemýšlet, jak moc jsme se na dnešek těšily. 
       Po příjezdu do Dubicka vyložíme koně a provádíme je. Za chvíli nás čeká jejich předvádění na ruce, poté drezura, parkur a nakonec test. 

Průběh ZZVJ – Kristýna Mydliarová
       Při předvádění šel Gery moc hezky, reagoval na mé pobídky, takže jsem odcházela s dobrým pocitem.
       Před parkurem změnili pořadí startujících, proto Gery nebyl zahřátý a rozeskákaný. Přesto přešel celý parkur, ale poslední překážku shodil, protože neměl dostatečnou podporu kvůli mé nervozitě. 
       Na drezuře jsem se cítila dobře, ale výsledek nebyl ideální. 
       Testy jsem čekala těžké, podle otázek, které jsme se učily. Nakonec jsem se nad nimi jen zasmála. 

Průběh ZZVJ – Kristýna Kwasniaková
       Všech devět účastníků čeká v řadě na předvádění. Prohlížím si Beautyho  lesklou srst a pak už ho vedu před komisaře, kde zastavíme, a já nás musím představit. Na pokyn komisaře se rozejdeme krokem, za kuželem otáčíme na pravou ruku a naklušeme. Teď jsem za Beautyho ráda, je to opravdu zkušený kůň. 
       Po nasedlání nás čeká opracování koní a už vjíždíme do obdélníku. Zdravím komisaře a podle pokynů paní mistrové začínáme drezurní úlohu. Přestože je Beauty docela tlačivý (příliš se mu nechce jít dopředu), jde vše dobře, dokud neudělám ve cvalu chybu a nepřejdu do klusu. Poté už v klidu dokončíme úlohu a opouštíme obdélník. 
       Po další přestávce jdeme zahřát koně před parkurem. Pak už nic nevnímám, dokud nenajíždíme na první překážku. Mám pocit, jako kdyby šel Beauty sám. Na startu se mu sice trochu nechtělo, ale od prvního skoku je to krása. Myslím, že parkur jsme si oba jednoduše užili. 
       Paní mistrová s paní Vrtkovou nám pohlídají koně a my jdeme psát testy. Okruhy otázek, které jsme se učily, nebyly vůbec tak jednoduché, jako test samotný. Všech 35 otázek máme v pohodě za deset minut napsaných. Když přijdeme k autu, koně už jsou naložení. Teď už jen odjíždíme domů.

Print this pageShare on Facebook