Zachraňovaly nás Amazonky

Sportovní hry střeních škol regionu tentokrát připadly na čtvrtek hned po státním svátku Dne české státnosti. Termín nevyhovoval řadě potencionálních zájemců. Bylo proto zkompletováno jen mužstvo na malou kopanou tvořené osmi dorostenci z Horních Heřmanic a basketbalový tým.

Nejdřív nastoupili na zelný trávník fotbalisté – Erik Bednařík, Filip Dřevojánek, Jiří Gajdoš, Michal Havlín, Patrik Kandra, František Mohapl, František Navrátil a Josef Prachař. V úvodním zápase jim los určil SOŠ a SOU strojírenské a stavební. Ještě ve druhém poločase naši vedli nad favoritem utkání 2:1. Nakonec prohráli 2:3, protože chyběli alespoň dva střídající hráči.


Když „strojárna“ podlehla  Gymnáziu Jeseník 3:7, přítomní diváci našemu týmu žádné ambice nedávali. O to větší bylo jejich překvapení, když téměř po celou hrací dobu gymnázium prohrávalo. Ještě zhruba čtyři minuty před koncem naši vedli 4:3, ale opakovala se situace z prvního zápasu. Naši už fyzicky nestačili a soupeři se podařilo ve dvou rychlých protiútocích obrátit skóre na 4:5. Našim tedy zbylo třetí místo, ale oběma soupeřům byli rovnocenným partnerem. Chybělo jen málo, aby celkový výsledek byl podstatně jiný.


V basketbalu jsme se přihlásili v podstatě s dívčím týmem – Kristýna Červenková, Dana Kráčmarová,  Kristýna Lucová, Sabina Paprskářová, Kamila Pupíková a Jitka a Julie Slukovy. Filip Vavrač odehrál jen první zápas a ani jeho přítomnost na venkovním asfaltovém hřišti neodvrátila jasnou porážku s týmem Gymnázia Jeseník. Druhý zápas s týmem „strojárny“ pak hrála vlastně jen děvčata proti chlapeckému týmu. Po celou první polovinu náš tým prohrával. Ve druhé polovině konečně prolomily dívky smůlu ve střelbě a začaly dotahovat a nakonec se ujaly vedení o dva body. Na samotný závěr zápasu nařídil rozhodčí proti nám dva trestné body, ale nervózní střelec netrefil ani jednou. Dívky tak získaly druhé místo a zachránily tak sportovní reputaci naší školy.
                                                                                                                                                               J. Krutil


Print this pageShare on Facebook