Vyhrála tablet a 50 000 Kč

Žákyně prvního ročníku učebního oboru výroba kožedělného zboží Vanessa Marková ráda fotografuje. Když byla loni vyhlášena kreativní soutěž pro všechny děti, školáky a studenty s úkolem vytvořit volné výtvarné dílo s cyklistickou tématikou, případně s tematikou paralympijského sportu obecně, rozhodla se, že se soutěže zúčastní. K soutěžnímu zadání přistoupila originálně a naprosto jedinečně. Pro realizaci svého nápadu nejdřív potřebovala pomoc svých spolužáků, uměleckých kovářů. Ti vytvořili miniaturní kolo. Vanessa pak figurku cyklisty, kterou na kolo posadila. Postavičku pak naaranžovala jako usilovně bojujícího závodníka s logem naší školy a výjev vyfotografovala. Na fotografii se jí podařilo rozostřeným pozadím vytvořit asociaci závodníka jedoucího po silnici mezi poli.

Porota vyhlašovatele soutěže, kterým je firma MY DVA group a.s. podporující účast našeho nejlepšího handicapovaného cyklisty Jiřího Boušky na paralympiádě v Riu, vybrala Vanessino dílko do trojice výherců soutěže. Podle vyhlášených pravidel pak vyhrála pro sebe tablet za 10 000 Kč a pro svou školu šek v hodnotě 50 000 Kč na vybavení nábytkem od společnosti MY DVA group a.s. 

Abychom i my pomohli s propagací handicapovaných sportovců, nabízíme několik informací o Jiřím Bouškovi:

Jirka Bouška je vrcholový paralympijský sportovec jezdící za Lawi-Author Team, který reprezentuje Českou republiku v silniční a dráhové cyklistice. V dětství prodělal mozkovou obrnu levé půlky těla, jejímž důsledkem je zkrácení šlach, končetin, oslabení svalstva, zhoršená koordinace a sklony ke křečím zapojovaného svalstva. 

Jeho největší dosažené sportovní úspěchy: pětinásobný paralympijský medailista (Athény, Peking, Londýn), šestinásobný mistr světa a mnohonásobný mistr Evropy  v silničních a dráhových disciplínách. V letošním roce se Jirka kvalifikoval na své již čtvrté paralympijské hry, které se budou konat v roce 2016 v Brazílii v Riu de Janeiro.
                                                                                                                                                          J. Krutil

Vice informací o soutěži najdete na adrese:

http://www.mydva.cz/soutez-mydva-s-jirkou-bouskou-do-ria-2016-.html

Print this pageShare on Facebook