V sálovce rozhodovalo skóre

Na turnaji v sálové kopané, který  už po jedenácté pořádala naše škola, to jiskřilo. Jednak na hrací ploše, kde v deseti čtrnáctiminutových zápasech nebylo času na nějaké lelkování a hráči museli jet sále naplno, jednak i v závěru, kdy se sestavovaly konečné výsledky.

Zhruba po čtyřech prvních utkáních bylo patrné, že „strojárna“, po neúčasti v minulém ročníku kdy pomyslné vavříny získalo gymnázium, bude chtít urvat vítězství pro sebe. Gymnázium ovšem předvádělo rychlou a chytrou hru a mimo jedinou porážku právě od „strojárny“, nenašlo dalšího přemožitele.  Jako každý rok, tak i letos se muselo počítat i s hráči hotelové školy, kteří favorizovaným týmům nedali nic zadarmo a oba týmy, které hrály pod hlavičkou Gastronomie a farmářství Jeseník nakonec porazili.

Tým pořadatelské školy z Jeseníku nezastihl turnaj v nejlepší pohodě. Mimo obdivuhodný výkon brankáře Daniela Miškáře a ojedinělé záblesky rychlé a technické hry, jejíž ovoce našim borcům odepřela štěstěna, notnou porcí nepřízně v koncovce. Když to nevyšlo s hotelovou školou, chopil se heřmanický tým své příležitosti v zápase s jesenickým týmem, který porazili tím nejtěsnějším rozdílem a vyhnul se tak ostudnému poslednímu místu.

Výpočet výsledků nakonec nebyl vůbec jednoduchý. Tři týmy získaly stejný počet bodů a nemohlo ani být použito pravidlo o vzájemném utkání. Po poradě rozhodčích a vedoucích týmů bylo použito pravidlo tohoto turnaje o větším kladném rozdílu dosaženého skóre (viz výsledky turnaje).

Nejlepším střelcem se nakonec stal V. Bartošek z gymnázia. Využil totiž rezignace heřmanických v jejich posledním zápase a svými třemi brankami hodně přispěl k dvouciferné výhře svého týmu.
Jiří Krutil


Print this pageShare on Facebook