Velký úspěch řezníků ze SŠGFaS Jeseník

Administrator SSGF Novinky, Školní tabule hrdosti

Ve dnech 27. – 28. 4. 2022 jsme se zúčastnili největší řeznické soutěže v České republice – 14. ročníku soutěže řeznických dovedností ve Valašském Meziříčí. Letos se utkalo 12 tuzemských týmů. Naše barvy hájili žáci Samuel Průcha a Jan Bátla pod vedením mistra Vlastimila Pavlíčka.

Soutěž byla rozdělena do čtyř částí: vařená výroba – výroba tlačenky, jaternic a sekané, bourání masa, regionální výrobek a senzorický test. Bourání masa probíhalo v MP Krásno, a.s. Druhou část soutěže tvořila masná výroba. Další disciplínou byl regionální výrobek, což byl bůček plněný klobásovou směsí a dochucený zeleným pepřem. Druhý soutěžní den všechny čekala prezentace vlastních výrobků, po které následovalo hodnocení odbornou komisí, a senzorické hodnocení koření, kdy se zavázanýma očima pomocí čichu, hmatu a chuti soutěžící rozpoznávali deset druhů koření.

Jak to dopadlo? V jednotlivých disciplínách jsme vyhráli kategorii Vařená výroba a Regionální výrobek. V součtu všech disciplín jsme se stali absolutními vítězi. Naši kluci byli se svou prací spokojeni a dovezli si domů řadu hodnotných cen, pohárů a medailí.

Poděkování patří mistrovi OV, panu Vlastimilu Pavlíčkovi, který žáky na soutěž zodpovědně připravil. Naše škola opět dokázala, že je školou pro život a do praxe chystá opravdové odborníky.