2. místo řezníků na Soutěži ve Valašském meziříčí

ss_jesenik Školní tabule hrdosti

Ve dnech 3. a 4. dubna 2019 jsme se zúčastnili celostátní soutěže v řeznických dovednostech, která se již tradičně konala ve Valašském Meziříčí.

Letos se soutěže zúčastnilo celkem 11 družstev z celé republiky. Za tým Střední školy gastronomie a farmářství Jeseník soutěžili žáci Marek Mydliar a Jiří Rozenský, pod vedením učitele odborného výcviku Vlastimila Pavlíčka. Kluci ve velké konkurenci získali celkové 2. místo ve vařené výrobě – vyráběli tlačenku, jaternice a masovou roládu. Obdrželi pohár, medaile a hodnotné věcné ceny.

Samotní žáci hodnotili soutěž jako velmi přínosnou pro jejich budoucí profesní život. Pracovat pod časovým tlakem s kapkou nervozity patří dnes k běžné součásti pracovního dne většiny zaměstnanců.

,,S výsledky soutěže jsme spokojeni. Líbila se nám atmosféra i organizace celé akce, včetně moderně zařízeného internátu, ubytování a stravy, kterou jsme dostali během celé soutěže. Největší radost jsme měli z hodnotných cen, které jsme dostali.“ Prohlásili ve svém komentáři k soutěži Marek s Jirkou.

 

(Vlastimil Pavlíček, Lenka Lukešová)