Setkání s adventem   Adventní čas  v naší škole prožíváme několika různými způsoby.  Jednak je to čas, kdy se každý z nás snaží vybrat vhodné dárky pro svoje nejbližší.

   Další formou je profesní příprava na vánoční svátky.  Například žáci oboru cukrář a pekař, kteří tolik žádané čajové pečivo začínají připravovat s měsíčním předstihem, aby uspokojili aspoň část zájemců o naše vánoční pečivo.

    Také žáci oboru kuchař-číšník hledají náměty na přípravu slavnostních tabulí, které předvedou na prezentační akci v kapli. Tabule budou hodnoceny návštěvníky, kteří svými hlasy rozhodnou o jejich pořadí.

   Další skupina žáků a pedagogů je zapojena do přípravy slavnostních rautů pořádaných před vánočními prázdninami. V masné výrobně, studené kuchyni i cukrárně je třeba vyrobit vybrané laskominy, řádně všechno naaranžovat a zajistit odpovídající servis.

   Na domově mládeže se zase připravují dekorace do kaple, někteří z ubytovaných si zdobí pokoje. Pod vedením paní vychovatelky Machové se učí vázat adventní věnce. Nejdřív se přihlásí jen několik nejšikovnějších, ale když ostatní vidí výsledky, přihlásí se jich dodatečně ještě jednou tolik.

   Na fotografiích je zachycena pětice věnců dokončených v jednom dni. Dokončeno jich bylo víc, ale ty už pomáhaly vytvářet tu správnou náladu u vděčných příjemců.
J. Krutil

Print this pageShare on Facebook