Sálovku ovládlo gymnázium

Hodně bolelo domácí mužstvo, když po každém zápase postupně padalo z prvního místa v loňském ročníku až na úplně poslední příčku turnaje středních škol v sálové kopané. Protože strojárna měla lyžařský kurz a Lipová mužstvo nepostavila, utkaly se jen čtyři týmy. Hrálo se systémem každý s každým.

Hotelováci střílejí jednu z prvních branek turnaje

V prvním zápase hotelovka zvítězila podle očekávání nad Horními Heřmanicemi 7:3 hlavně díky častější střelbě a důraznější  hře tělem.  Technicky sice dobře vybavení a rychlí heřmaničtí působili nejistým dojmem a prohráli zaslouženě, protože bez střelby to jaksi nejde.

Jeden z nejlepších střelců Obšil v zápase s gymnáziem musel hlavně bránit

Domácí, coby vítězové loňského ročníku, se utkali  v dalším zápase s gymnáziem (loni druhé) a už na po první minutě dostali první branku. Přestože domácí výrazně přidali, kompaktní celek gymnázia jim po celou první polovinu  nic nedovolil , naopak postupně dále svůj náskok zvyšoval. Nešťastná vlastní branka jinak dobře hrajícího Marka Gabriše domácí tým naprosto položila a zápas skončil potupným výsledkem  0:12.
SONY DSC SONY DSC

Snaha rehabilitovat se v zápase s hotelovkou, domácím zprvu  vycházela, když první poločas vyhráli 5:2 po brankách Obšila, Mačkala a Gabriše. Nikdo ale nečekal, že první branka druhého poločasu vstřelená Obšilem je poslední brankou domácích. Pak dávala góly jen hotelovka a nasázela jich do branky gastra celkem 5, takže po závěrečném hvizdu rozhodčích Burďáka a Jílka bylo na ukazateli skoré 6:7.
SONY DSC

Utkání gymnázia s Horními Heřmanicemi bylo dlouho vyrovnané. Gymnazisté se nikam netlačili a heřmaničtí se do útočné poloviny podívali vždy jen na pár vteřin. Postupně získávalo gymnázium v zápase převahu, zatlačilo soupeře na jejich polovinu a využívalo chyb v obraně, až získali šestigólový náskok. Pak si čestný gól vstřelil i heřmanický ekvilibrista s míčem Červeňák. Konečný výsledek na 7:1  stanovil gymnazista Kalina.

Žáci jedné školy se v následujícím utkání utkali o třetí místo. Gastro se změnami v sestavě, ale už silně otřesené a jakoby bez chuti,  nastoupilo proti heřmanickým. Ti už se rozehráli a projevili větší dravost po výhře. K technice a rychlosti přidali kombinaci a začali favoritovi střílet branky. Nejdřív je to samotné překvapilo, ale pak se jim to zalíbilo natolik, že v první půli jich nasázeli sedm. Když ve druhém poločase vstřelil osmou branku Vávra, rozhodl se heřmanický brankář Kandra, že se také zapíše do listiny střelců a zapojil se do útoku. První pokus nevyšel a na druhém výlet ho vytrestal Obšill, který tak střelil první úspěch domácí. Kandra si ale nedal pokoj a přihrávkou Mohaplovi si zajistil aspoň asistenci. Půl minuty před koncem provedl kosmetickou úpravu stavu na 2:11 Mačkal.

O prvenství si to pak rozdala hotelovka a gymnázium.  Zápas to byl trochu nudný, protože už po půlminutě hry Bartošek vstřelil první branku gymnázia a jasně  tak naznačil, jak se bude zápas vyvíjet. Hotelováci makali, snažili se, útočili, ale chyběl jim vždy buď jeden krůček nebo  trocha štěstí v koncovce. Vítězství v turnaji si tak tento rok odneslo naprosto suverénně a zaslouženě gymnázium, druhá byla HŠ VP a třetí Horní Heřmanice. Nejlepšími střelci turnaje byli Formánek  (gymnázium) s 5 góly a Bráblík (gymnázium) s Obšilem (gastronomie) dali po čtyřech.
160121 Výsledky                                                                                                                                            J. Krutil