Punč a jitrnice

To byl šlágr letošní předvánoční prezentační akce naší školy v kapli. Dlouhodobě tradičním tahákem ale zůstal prodej vánočního cukroví. To už má své stálé konzumenty, kteří si nedovedou představit svoje vánoce bez čajového pečiva z učňovské výrobny.

Bohatou škálu výrobků nabídla masná výrobna, ukázky výroby předváděli návštěvníkům cukráři, kováři, sedláři a kuchaři a číšníci. Své práce vystavili i pekaři.  Nápaditě vyzdobené kapli ale vévodila pětice tabulí, které připravili učitelé se svými žáky. Celkem 574 návštěvníků se účastnilo hlasování a měli velmi těžké rozhodování. Někteří chtěli ocenit více tabulí nebo dokonce všechny. Nakonec sčítání dopadlo takto: stříbrná novoroční tabule (s mincemi) 85 hlasů, štědrovečerní červeno stříbrná 97, valašská štědrovečerní 116, silvestrovská černo fialová 137 a štědrovečerní zelená 139 hlasů.

Po celý den přicházeli diváci, ze kterých se z velké části stali zákazníci. Většina práci našich žáků chválila nebo byla k drobným chybám shovívavá.  Škola si tak posílila dobré hodnocení v očích jesenické veřejnosti  a žáci si v „ostrém“ kontaktu se zákazníky mohli ověřit svoje předpoklady pro zvolený obor. Každopádně dostali názornou lekci o tom, že v reálném životě jde o výsledky.  A aby byly dobré a schopné konkurence, je třeba týmová spolupráce, ve které jsme hodnoceni jako celek.

Print this pageShare on Facebook