Setkání v Mannheimu v rámci projektu Comenius

VítámeDne 10. 2. 2014 odcestovali 4 učitelé (P. Schöppel, D. Spáčil, V. Kunzfeld a L. Ungermann) a 8 žáků (4 chlapci a 4 dívky) na setkání s polskými, německými a italskými kolegy a žáky do Mannheimu. Kolem 18. hodiny se sešli všichni v partnerské škole Justus von Liebig u večeře. Poté se všichni přesunuli na ubytovnu Mannheim a následoval volný program a seznamování.

Následující den začal ve škole Justus von Liebig přivítáním a hrami za účelem seznámení a sblížení. Následoval oběd v domě odborů, kde byla na výběr vždy 2 menu. Poté byla prohlídka města Mannheim s možností nakupování. Večer byla připravena exkurze v pivovaru Eichbaum a degustace s večeří v pivním sklípku Eichbaum.

Ve středu dopoledne jsme navštívili a prohlédli si město Heidelberg s nejstarší německou univerzitou založenou v roce 1368. Po obědě byli žáci rozděleni do 2 skupin se zastoupením všech národností. Jedna skupina prošla společně pod vedením odborných učitelů školou a seznámila se s vybavením školy a poté společně připravovala večeři – polévku, hlavní jídlo a moučník. Jednalo se o typicky německé speciality. Druhá skupina se formou her a soutěží učila slovní zásobu – ingredience a názvy připravovaných pokrmů. Následovala večeře, kde se podávalo jídlo připravené žáky.

Ve čtvrtek jsme navštívili Technické muzeum, kde jsme mohli vidět vývoj techniky až
do současnosti včetně demonstrace robota. K vidění bylo i první jízdní kolo – drezína z roku 1817 nebo první automobil Karla Benze z roku 1886. Po obědě se vyměnily skupiny na teoretickou a praktickou výuku. K večeři se opět podávalo menu připravené žáky – polévka, 2 hlavní jídla a moučník. Po večeři soutěžili žáci v Discobowlingu a poté se všichni rozloučili. V pátek ráno se všichni rozjeli do svých domovů. Další a v pořadí již poslední setkání se uskuteční od 7. do 11. dubna 2014 v italském lázeňském městě Abano Terme.