Poslední setkání v Abano Terme v rámci projektu Comenius

image23

Zajímá vás, jak probíhal a co se dělo na poslední akci realizované v rámci projektu partnerských škol Česka, Itálie, Německa a Polska?

Dne 7. 4. 2014 odcestovali 4 učitelé (P. Schöppel, D. Spáčil, V. Kunzfeld a L. Ungermann), ředitelka S. Pernicová a 8 žáků (4 chlapci a 4 dívky) na setkání s polskými, německými a italskými kolegy a žáky do italského lázeňského města Abano Terme. Kolem 20. hodiny se sešli všichni v hotelu Lo Zodiaco u večeře. Poté následoval volný program a seznamování.Následující den začal ve škole společným vařením italských specialit. Následoval oběd v bufetu školy, kde se podávalo jídlo připravené žáky a předání dárků představitelům školy. Odpoledne proběhla prohlídka města Padova s možností nakupování. Následovala večeře v typické italské restauraci „Osteria dei Colli“.

Ve středu dopoledne žáci s učiteli odborného výcviku připravili typicky národní dezert pro čtvrteční slavnostní oběd. Poté jsme obdrželi obědové balíčky a odjeli na nádraží do Montegrotta, odkud jsme vlakem odjeli na prohlídku Benátek. Zde jsme měli možnost si prohlédnout většinu pamětihodností tohoto nádherného města a projet se i na gondole. Po návratu z Benátek následovala večeře v pizzerii „al Vigò“ s hudbou a diskotékou.

Ve čtvrtek jsme se rozdělili na 2 skupiny. První skupina si prohlédla lázeňské město Abano Terme a druhá skupina se zúčastnila prohlídky špičkového termálního hotelu Ritz. Poté se skupiny prohodily. Následoval velkolepý slavnostní oběd a slavnostní zakončení celého projektu Together is better. Ve čtvrtek odpoledne jsme již měli volný program s možností oddechu nebo nakupování. V 19 hodin proběhla poslední večeře ve škole a poté se všichni rozloučili. V pátek brzy ráno se všichni rozjeli do svých domovů.