Gastronomické setkání

Odborná škola v Opoli byla ve druhé polovině dubna  2013 hostitelem setkání tří partnerských škol v rámci projektu Comenius Mannheim – Opole – Jeseník. Cílem bylo jednak poznat a naučit se připravovat vybrané regionální pokrmy, dále seznámit se s podmínkami odborné přípravy v opolské škole a v neposlední řadě navázat nebo utužit osobní kontakty mezi žáky a pedagogy těchto tří škol.

Hned první den, po přivítání a ubytování, se naše výprava zapojila přípravy polských pirohů a německých zapečených plněných placek. Naše cukrářky předvedly ruční výrobu našich větrníků.

Následující den byla na programu prohlídka historického centra perly polských měst Krakova. Ne náhodou je tato lokalita zařazena mezi celosvětové památky chráněné organizací UNESCO.

Další den byl věnován společnému velkému vaření, při kterém se účastníci vzájemně promíchali, aby se vzájemně přiučili a poznali postupy přípravy zvolených pokrmů. Naše výprava měla velký úspěch s hovězím gulášem a karlovarskými knedlíky. Odpoledne pak patřilo společné prohlídce Opole. Na závěrečném hodnocení pak dostali všichni účastníci speciálně potištěné tričko jen pro toto setkání.

Naši školu zdatně a důstojně reprezentovali David Blahník, Lucie Gintherová, Tereza Honešová, Veronika Jaszková, Nikola Koryťáková, Pavlína Kováčová, Andrea Kubalová, Petr Kubíček, Renata Mazurová a Matěj Pospíšil.