Další schůzka s Evropou

Setkali se mladí kuchaři  čtyř evropských zemí.131007 opole

Od 7. do 11. října 2013 probíhalo na partnerské škole v polské Opoli druhé z plánovaných čtyř setkání a společných aktivit čtyř evropských škol – z italského Abana, německého Mannheimu, polské Opole a našich potravinářů v rámci projektu Comenius.

Výpravy v pořádku dorazily v pondělí večer a přivezly s sebou slunečné podzimní počasí. Pobyt v Opoli začal vzájemným seznamováním učitelů a žáků v hotelu Weneda, kde byly všechny delegace ubytovány. Následovala prohlídka slezského muzea v Opoli. Po slavnostním přijetí a obědě ve škole se odpolední část programu týkala hlavní náplně, kterou byla společná příprava vybraných typických polských pokrmů. Při ní šlo  nejen o samotné vaření, ale součástí byla i jazyková průprava  německého jazyka, při které žáci například vytvářely čtyřjazyčný odborný slovník kuchyňských strojů a zařízení.  Osmičlenné týmy z jednotlivých škol byly rozděleny na poloviny. Střídavě vždy jedna skupina vařila a druhá se  zabývala teorií a seznámením se s podmínkami odborné přípravy na partnerské škole a poté se pod vedením polských odborných učitelů věnovala praktickému nácviku carvingu.

Měli jsme také možnost seznámit se s největšími zajímavostmi z historie i současnosti města Opole a navštívili jsme v rámci exkurzí několik místních pekáren a cukráren.