Nečekaný úspěch

Třináctka nebyla tentokrát nešťastná. Naši reprezentanti v okresním kole nečekaně zabodovali, i když se družstva dorostenek i dorostenců vytvořila až na poslední chvíli. Vavříny oprávněně sklidily dívky z gymnázia a kluci ze „strojárny“.

Na třináctém ročníku okresního přeboru středních škol ve šplhu se sešlo celkem devět družstev a tři jednotlivci. Soutěž pořádala naše škola s podporou OR AŠSK. Střídavě na tyči šplhaly dorostenky a na laně dorostenci. Všichni absolvovali dvě kola, většina šplhala i třetí pokusy a někteří borci šli i do čtvrtého.

I když všechny pokusy nepatřily k nejlepším, naprostá většina lezců předvedla snahu a bojovnost. Pochutnávat si na laskominách z naší cukrárenské výrobny mohli jen někteří. Mezi děvčaty zvítězila Lucie Raifová, třetí byla Marta Horáčková, obě z gymnázia a na druhé místo se mezi ně vtěsnala naše Kristýna Kwasniaková.  Minimální byly rozdíly u dorostenců jednotlivců, kde byla situace podobná jako u dívek. Zvítězil Jan Plhák, třetí skončil Lukáš Zálešák, oba ze „strojárny“. Vklínit se mezi ně podařilo našemu druhému Matěji Jonášovi jen díky lepším třetím a čtvrtým pokusům.

Hlavní byly ovšem soutěže čtyřčlenných družstev, kde se sčítaly minimální časy jednotlivých soutěžících a do součtu za družstvo se počítaly jen tři nejlepší časy. Mezi dívkami byla nejrychlejší děvčata z gymnázia, druhé místo patřilo HŠ VP a jen těsně za nimi skončily naše dívky. U dorostenců zaostali naši Matěj Jonáš, Martin Kochwasser a Tomáš Mrowiec za vítěznou strojárnou jen o 1,3 vteřiny. Třetí místo získali borci z gymnázia. Vítězná družstva za dva týdny čeká krajské kolo, které také pořádá naše škola.

Výsledky soutěže dorostenek.

Výsledky soutěže dorostenců.


Print this pageShare on Facebook