Podezřelý před vchodem

ss_jesenik Domov mládeže

Včera v podvečerních hodinách se před domovem mládeže naší školy objevila podezřelá postava. Jedná se o bělocha vysokého asi dva metry, prostorově náročnější postavy, se studeným pohledem velkých očí a s podivnou fajfkou v ústech.

Původní obavy, že má políčeno na některou z ubytovaných lepých děv, vzaly brzy za své. Holky si při pozornějším sledování všimly, že postava stojí bez hnutí zády ke vchodu a i přes nenápadné výzvy z oken se k jejich nelibosti nijak nesnaží proniknout na dívčí patra. Navíc se jim nezdálo, že nemá žádné trendy oblečení a je trochu od bláta.

Od nejmenovaného a dobře informovaného zdroje jsem se dověděl, že se možná jedná o nového vychovatele, který má nastoupit za jednu z vychovatelek, která se má v příštím týdnu podrobit ortopedické operaci na horní části těla. Zastupující vychovatel se údajně v předstihu dostavil, aby se seznámil s terénem a sledoval cvrkot u zadního vchodu.

Pánové, kterým se neznámý původně celkem zamlouval pro jeho pozitivní vztah ke kouření, brzy radikálně změnili názor. Nelíbil se jim jeho chladný až ledový přístup ke kolemjdoucím a nezájemo pohybové aktivity.

Poslední horká stopa však ukazuje, že sněhového Golema mají na svědomí Ondra F. , Ondra S., Tomáš V. a možná i další ubytovaní, kteří se snažili tímto způsobem přesvědčit ředitelku školy, že se jedná o mimořádnou sněhovou kalamitu, která si vyžaduje ukončit výuku už ve středu. Když viděli, že jim to nevyjde, vyvolali neznámým způsobem oteplení, které úspěšně zahlazuje všechny stopy po jejich snaze narušit vzdělávací proces.

 

3. 3. 2016 J. Krutil