Bylo nás vidět

Dožínky našeho regionu v Bělé pod Pradědem se  staly tradicí. Letos se konal už 13. ročník, na kterém nechyběla i naše škola. Navzdory neoblíbené třináctce slavnosti přálo počasí, zúčastnil se jí značný počet návštěvníků a lesku jí dodala i přítomnost řady vzácných hostů.  Ukončení sklizně totiž přišli do Bělé se zdejšími zemědělci oslavit dokonce i ministr zemědělství ČR spolu s předsedou agrární komory ČR a řadou dalších osobností kraje i Jesenicka.

Naše škola, která svým zaměřením jednoznačně patří do rezortu zemědělství a potravinářství, měla na akci několikeré zastoupení. Kdo se přišel podívat na dožínkový průvod nemohl přehlédnout dvojici jezdců na ušlechtilých koních z Horních Heřmanic. Zájem účastníků setkání přitahovala i kovářská výheň, u které se činil mistr i s učedníkem při výrobě drobných kovových suvenýrů. Hned vedle předváděla práci a výrobky žákyně oboru sedlář. Pod střechou stylově upravené stodoly měly svůj stánek naše cukrářky. K dostání u nich byly oblíbené svatební koláčky a ořechové rohlíčky, které čerstvě získaly označení regionální potravina.
Časem snad přinese své ovoce i jednání ředitelky Silvie Pernicové s významnými hosty o specifice a potřebách naší školy.                                                                  Fotografie J. Krutil a L. Mráz, text J. Krutil

 

Print this pageShare on Facebook